Saaremaa Grand Rose Spa - Roosid seinal, roosid põrandal, roosid massaažiõlis ja teetassis

Buss Kuressaare poole kulgeb budistlikult venivas tempos. Pudel vett, üks sügavamõtteline raamat armastusest, üks kergemat žanri esindav „naistekas“ ja sõbranna, kellega pole ammu olnud mahti lobiseda moodustavad mu ümber vajaliku turvatsooni kogu eelolevaks bussi-pärastlõunaks.

Grand Rose SPA, mis mind ootab, on olnud mu „vaja teha“ nimekirjas ajast, mil ta 2006. aasta detsembris suurema kärata uksed avas. Rõõm sellest, et meid sõbrannaga ootab täiesti kohustustevaba nädalavahetus, annab tiivad. Enne kui arugi saame, oleme hotellist lihtsalt mööda kõndinud – kuuekümne kolme toaline spaahotell on niivõrd diskreetselt peidetud keskaegse müüri taha. Mitte mingisugust silti ei ole ja väikesed sepistatud roosiõied hooviväraval ei räägi meiega piisavalt häälekalt. Tegelikult ütlesid need: „Ärge tormake, võtke aeg maha ja vaadake enda ümber“.

Õhtupäikeses kumavas fuajees on raamatutest loetud, filmidest nähtud ja lauludest kuuldud dekadentsi hõngu – nikerdustega diivanid, sulgedega ääristatud mustad põrandalambid ja kõikjal lopsakad roosibuketid. Hetkeks on tunne nagu lapsel ooperiteatri rekvisiidiruumis. Minimalism ei ela kohe kindlasti siin.

Seitsme sammu jooksul hotelli välisuksest vastuvõtulauani imbub külastajale tänu sisekujundaja Merle Eeki stiilikeelele igaveseks ajju, et siinset sümboliseerib ROOS. Roosiõie kujulise võtmehoidjaga võti avab roosiõie kujuliste nikerdustega toaukse, vaibal on roosimotiiv ja seinal väänlevad roosioksad. Roosid on ka käterättidel, laualampidel ja kindlasti kuskil veel. Aga see ei häiri. Mu mõtted on juba eelseisval näohooldusel. Ei tea, miks just roos? Saan teada, et see lill „töötab mitmel kohal“ – roos olevat ka nooruse, puhtuse, tervise, sõpruse ja edukuse märk.
Saaremaa, Kuressaare, Grand Rose Spa, veekeskus
Saaremaa, Kuressaare, Grand Rose Spa, veekeskus
Kas olete kunagi proovinud degustatsioonimenüüd? Näiteks kuue- , seitsme- või kaheksakäigulist õhtusööki? Umbes sarnast elamust pakub teie näole ja kaelale Grand Rose SPA hooldus Swiss Line toodetega, ainult et „menüü“ on 10-käiguline. Ajal, mil arvutiekraanile vaatamisest ja kontaktläätsede kandmisest kiusatud silmade eest hoolitseb värskendav vahumask, teeb kosmeetik mulle kätemassaaži. Lisaks säravale näonahale saan kinnitust sõpradelt kuuldud jutule, et jah, siinsed teenindajad ongi sõbralikud ja kliendi soove arvestavad. Kõik see kokku ongi lõviosa professionaalsusest.

Mõned dringid, grillitud kanatiivad ja pikaleveninud klubiöö hiljem olen jällegi Grand Rose SPA hoolitsuslaual siruli lootes, et siin teatakse vahele jäetud trennide ja büroos söödud liigsete šokolaadikoguste puusadel nähtamatuks muutmise valemit. Muide, selle vastu aitavat ka külmakapsel, mille kuni 160kraadises pakases võib korraga kaotada kuni 3000 kalorit. Kes nii ekstreemseid võtteid siiski kasutada ei taha, võib vereringet turgutada Indiast pärit „Champi“ peamassaažiga või laadida energiat roosiõliga võitud kehale laotud soojadest laavakividest, tšakrad ehitud vääriskividega.

Hoolitsusruumis, kus mina pikutan, hõljub aroomikokteil, mis meenutab segu Olde Hansa suhkrumandlitest jõululumistel Tallinna tänavatel, sekka kirbelt magusat apelsinilõhna. Mu nina ei valeta, sest sealsamas valminud mandli-ja apelsiniõli-pudiga määritakse mind mõnusalt masseerides varbaotsteni kokku.

Saaremaa, Kuressaare, Grand Rose Spa, bassein
Saaremaa, Kuressaare, Grand Rose Spa, bassein
Saaremaa, Kuressaare, Grand Rose Spa, kahene tuba
Muusikakeskusest tuleb kitarriversioon koolilõpuaktustest tuttavast romantilist laadi muusikapalast, mille nime ma ei tea. Lahe, et saan endale tänapäeval sellist spaamõnu lubada, nendin apelsiniõlivannis uneledes ja libistan end ninaotsani vannivette. Edasi käib massöör üle iga viimase kui lihase mu kehal, prepareerides mind täiendavalt apelsini-peedi-porgandiõliga. Luban endale, et sügisest hakkan jälle korralikult trennis käima. See otsus tuleb kergelt. Vähem kohvi jooma hakkan ka, mõtlen roosi-vanilje-šatavari tee, kookose-lagritsatee, jasmiini-kardemoni-rosmariini tee ja veel mitme põneva teesegu vahel tõesti rasket valikut tehes.

Sanaariumisoojuses eukalüptiõlide aroomis peesitamast leian sõbranna, kes presenteerib oma äsja värskendatud kulmujoont ja kaunist pediküüri. Aurusaunas on kuum kui katlas, soome saunas istub juba rivis ees noor „kuumakindel“ perekond, järeltulijad kuulekalt kõrval. Meile jääb mingi senitundmata saunatüüp, kus saab nahka soolaga koorida ja jääga jahutada. Ukse taga olevalt sildilt loeme, et see on soolasaun. Saunakuuma naha jahutamiseks on ka mosaiikkahliga kaetud kiviistmed ja soe-jääkülm jalavann. Esimesel istumine pikalt kesta ei saa, sest kaela sajab jääkülm vesi. Sõbrannal, paistab, pole viga midagi, mulle tundub iga sekund kui igavik. Lähen otsejoones jaapani vanni 40kraadisesse soojusse kananahast vabanema.

Pärastlõunapäike langeb läbi spaa katuseakna sillerdavale türkiissinisele basseiniveele. Kui Vahemere-visiidi tarbeks vajalikku nädalat võtta pole, on see koht siin parim valik. Isegi basseinivesi on mereveele sarnaselt soolane, samuti puudub siin basseinidele muidu nii omane kloorihais. Üks talvine nädalavahetus võib Grand Rose SPA Hotellis vast mõnus olla, mõtlen, kuigi pärast taas kodumaise lumesupi sisse astudes on lõunamaa-igatsus vahest veelgi suurem. Kurikuulsad Grand Rose SPA lastevabad nädalad oktoobris ja veebruaris on just neile, kellele täispuhutavate partide ja õhkmadrats-krokodillide ning kiljuvate mudilaste vahel basseinis navigeerimine atraktiivne ei tundu. Aga taskaal peab maailmas valitsema – ja nii korraldab Grand Rose SPA Hotell ka lastenädalaid, mil lapsevanemad saavad süümepiinadeta spaamõnusid nautida, võsukesed mängutoas valvatud.

Saaremaa, Kuressaare, Grand Rose Spa, kahene tuba
Saaremaa, Kuressaare, Grand Rose Spa, kahene tuba
Viimane spaatunnike tiksub.„Puhkuseraamatute“ virnast pärit lugemisvara pole ma avanudki, see-eest on basseiiniäärsel lamamistoolil Kertu Rakke sulest pärit „Küpsiseparadiisi“ lugev sõbranna järjega jõudsalt edenenud. Mina veest välja ei tule. Vajutan tehnikahuvist basseiniäärel olevat nuppu, mis käivitab üsna tugeva veealuse massaažijoa, mis tabab mind mõlemalt poolt selgroogu. Nagu laborihiir käin seepeale läbi kõik basseiniääred, vajutades kõiki nuppusid. Iga nupp tagab uue veeatraktsiooni.

Lõpuks ronin ikkagi veest välja ja proovin ära soojal kivitoolil lamamise. Rüüpan spaas kõigile vabalt pakutavat apelsini-kurgi-jäävett ja vaatan seinal oleval idamaisel alusel võbelevat küünaleeki. Meenub spaa müügiosakonna juhataja lause, et niin püütakse inimeste eest mõttetöö ära teha. Seda ongi tehtud – mu vaim on puhanud ja ma ei viitsi end hetkel filosoofiaga tülitada. „Puhkuseraamatute“ virnast tulnud raamat läheb sinna vist esialgu tagasi. Okei, Saaremaal käis ta ära. Ajakirja viitsin võibolla bussis lugeda. See-eest on olnud mõnus „naistenädalavahetus“.

Piilun lahtise ukse vahelt sisse ühte tuppa, mida just koristatakse. Tegu on hotelli „Moonlight“ nimelise deluxe-toaga, mis on päikeselist suvepäeva meenutavalt kollane. Tuba on täis valgeid õhupalle punaste südamekestega ja laual šampuseklaasid. Kes iganes siin oma ettepanekut esitles, sai kindlasti jaatava vastuse. See tuba lausa kiirgab õnne. Ostan vastuvõtust cappuccino, mille vastuvõtuteenindaja mu palve peale pikemat küsitlemist läbi viimata topeltkanges versioonis vormistab. Nad on tõesti siin nii kenad, sõbralikud ja professionaalsed, on mu viimane mõte, kui hotelliuks meie järel kinni klõpsatab.

Tagasiviited

Selle artikli aadress tagasiviidete jaoks

See viide ei ole mõeldud klikkimiseks. Võid kasutada seda tagasiviideteks või pingideks oma ajaveebist. Viite kopeerimiseks kasuta oma veebibrauseri kontekstimenüüs ette nähtud käske (Internet Explorer - "Copy Shortcut", Mozilla - "Copy link location").

Ei ole tagasiviiteid

Kommentaarid

Näita kommentaare Loeteluna | Jutulõngana

Ei ole kommentaare

Lisa kommentaar

Tärnide vahel olev sõna kuvatakse paksus kirjas (näiteks: *sõna*) ning allajoonitud sõna saab teha alakriipsudega (näiteks: _sõna_).
Standardsed emotikonid nagu :-) või ;-) muudetakse piltideks.
Kommentaatorite e-posti aadresse ei kuvata veebis avalikult ning neid kasutatakse vaid järgmistest kommentaaridest teavitamiseks

Me soovime takistada veebirobotitel siia veebi kommentaarispämmi saata ja selleks palun sisestage see märgijada mide te järgneval pildil näete allpool olevale väljale. Teie kirjutatud kommentaari arvestatakse vaid siis kui pildil olev ja sisestatud märgijada on ühesugused. Samuti eeldame kommenteeri salvestamisel, et Teie brauseris on küpsiste kasutus meie veebis lubatud.