Tänasest on lennupiletid saadaval vaid e-piletitena

Tänasest on killuke reisimisega seonduvast asjaajamisest jäädavalt teisiti. Suur enamus maailma reisibüroosid väljastavad nüüdsest lennupileteid vaid e-piletitena ehk elektroonilise piletina ja reisibüroodes trükitud paberpiletid on kadunud jäädavalt. Vaatame küsimus-vastus stiilis üle mõned olulisemad teemad.

Mis kuupäevast kehtib vaid e-piletite kasutamine?
01.06.2008

Kes kogu ettevõtmise taga on?
IATA BSP ehk Rahvusvahelise LennutranspordiAssotsiatsiooni Tasaarveldusbüroo. Praktikas tähendab see kõiki IATA liikmetest lennufirmasid üle maailma, välja arvatud USA lennufirmad, kes USA siseturul kasutavad ARC teenuseid ja ARC jätkab veel paberpiletite kasutamist.

Kas selles süsteemis on erandeid?
Jah ja ei. Kõik reisibüroodes BSP kaudu välja antavad piletid on ainult e-piletid ning need moodustavad ka absoluutse enamuse reisibüroode lennupiletitest. Vaid juhul kui reisibürool on eraldi BSP-väline kokkulepe mõne lennufirmaga, kes veel paberpileteid kasutab, siis on vanamoodsa paberpileti väljaandmine võimalik.

Kuidas e-pilet reisija jaoks välja näeb?
Suure üldistusena võib öelda, et e-pilet on vaid kirje lennufirma andmebaasis. Oma klienditeenindajalt saate e-posti teel broneeringu kinnituse. Lennujaamas lennule registreerimiseks võib teil kaasas olla see broneeringu kinnitus, kuid kindlasti peab olema kaasas pass (Euroopa Liidu sisesel lennul võib olla ka ID-kaart).

Mis saab siis, kui unustasin oma piletikinnituse välja trükkida või kaotasin selle ära?
Nagu eespool kirjutasime, siis e-pileti näol on tegemist on kirjega broneeringusüsteemis (andmebaasis) ja seda saab lennufirma sealt alati üle kontrollida.

Kas uues vaid e-pileti põhises süsteemis võib ka probleeme olla?
Enamuses mitte. Reisijate jaoks ei muutu midagi. Vaid mõnedel keerulisematel juhtudel nagu grupipiletid, mitut lennufirmat hõlmavad lennud, mõnda sorti lastepiletid võib olla erisusi, kuid nendele leiab lahenduse teie klienditeendaja.

Kas ma pean oma paberpileti(d) e-piletiks ümber tegema?
Olemasolevaid paberpileteid ei pea e-piletiks ümber muutma. Need kehtivad piletile märgitud tingimustel.

Mis saab siis, kui minul on juba paberpilet(id) olemas, kuid mul on neid vaja neid nüüd muuta?
Pöörduge pileti müünud reisibüroo poole ning klienditeenindajad leiavad lahenduse vastavalt pileti ja lennufirma reeglitele.

Kuidas toimib olemasolevate paberpiletite tagastamine?
Kui soovite reisist loobuda, siis pöörduge pileti müünud reisibüroo poole ning klienditeenindajad leiavad lahenduse vastavalt pileti ja lennufirma reeglitele.

Mis uuendusi veel e-piletiga seondub?
See sõltub Teie valitud reisibüroo ja lennufirma tehnilistest võimalustest, aga näiteks ei pea e-pileti muutmiseks tingimata reisibüroosse kohale tulema, vaid seda saab ka eemalt korraldada. Ning näiteks võib olla võimalik, et lennule registreerimise saate enne kodust väljumist arvuti teel ära teha ning väldite lennujaama järjekordi. Ilmselt mingil hetkel tulevikus on ka teie pardakaart elektrooniline (näiteks SMS-sõnum telefonis).

Kas e-piletitest maailmale ka mingit kasu on?
IATA on hinnanud, et elektrooniliste piletite kasutamine säästab loodusele 50000 puud aastas ning vähendab lennufirmade kulusid kuni 3 miljardit dollarit aastas.

Tagasiviited

Selle artikli aadress tagasiviidete jaoks

See viide ei ole mõeldud klikkimiseks. Võid kasutada seda tagasiviideteks või pingideks oma ajaveebist. Viite kopeerimiseks kasuta oma veebibrauseri kontekstimenüüs ette nähtud käske (Internet Explorer - "Copy Shortcut", Mozilla - "Copy link location").

Ei ole tagasiviiteid

Kommentaarid

Näita kommentaare Loeteluna | Jutulõngana

Ei ole kommentaare

Lisa kommentaar

Tärnide vahel olev sõna kuvatakse paksus kirjas (näiteks: *sõna*) ning allajoonitud sõna saab teha alakriipsudega (näiteks: _sõna_).
Standardsed emotikonid nagu :-) või ;-) muudetakse piltideks.
Kommentaatorite e-posti aadresse ei kuvata veebis avalikult ning neid kasutatakse vaid järgmistest kommentaaridest teavitamiseks

Me soovime takistada veebirobotitel siia veebi kommentaarispämmi saata ja selleks palun sisestage see märgijada mide te järgneval pildil näete allpool olevale väljale. Teie kirjutatud kommentaari arvestatakse vaid siis kui pildil olev ja sisestatud märgijada on ühesugused. Samuti eeldame kommenteeri salvestamisel, et Teie brauseris on küpsiste kasutus meie veebis lubatud.