Peamised nõuanded turvaliseks reisimiseks

Kas tänapäeval on reisimine turvaline? Tõesti, maantee- ja mereröövleid me ju üldjuhul ei kohta. Samas leidub nii palju pahatahtlikke inimesi, kes teiste lohakust või tähelepanematust kohe ära kasutavad. Seega me ise peaksime tegema kõikvõimaliku, et vältida reisil ebameeldivaid olukordi. Selleks Teile mõned nõuanded:

 • Kontrollige lahkudes oma asju.
  Tekitage endale harjumus iga kord kusagilt lahkudes heita pilt tagasi, et midagi maha ei jäänud. Tõenäoliselt on Teil reisil olles palju rohkem asju kaasas, kui kodulinnas jalutades. Seepärast ei ole oma jaki või koti Pariisi kohviku lauda unustamine mingi ime.
 • Hoidke erinevad pangakaardid eraldi.
  Tõenäoliselt kodus olles asuvad kõik Teie pangakaardid koos ühes rahakotis? Aga reisil olles ei ole see hea mõte! Hoidke vähemalt üks pangakaart või osa rahast eraldi või veel parem, jagage väärtuslikke asju oma reisikaaslasega. Kui Ta peaksite kõik oma pangakaardid kaotama, siis nende asendamine on väga keeruline ja ilma rahata Timbuktus olemine ei ole üldse mitte lõbus.
 • Ärge hoidke oma rahakotti pükste tagataskus.
  Et vältida taskuvaraste huvi, ärge hoidke rahakotti pükste tagataskus, vaid pigem pükste esitaskus või siis jaki sisetaskus. Veel parem, hankige endale spetsiaalne rahatasku, mille saab kaela riputada või vööle panna, aga kindlasti särgi alla, mitte peale. Hea kui rahatasku oleks veekindel.
 • Tehke oma reisidokumentidest koopiad.
  Enne reisi tehke kõikidest vajalikest reisidokumentidest (pass, viisa, reisikindlustus jne.) koopiad, jätke üks koopia koju jäävatele tuttavatele ja teine hoidke reisil originaaldokumentidest eraldi. Või saatke dokumentide koopiad e-mailile. Nii jäävad Teile koopiad alles ka siis, kui kohver peaks kaduma.


Continue reading "Peamised nõuanded turvaliseks reisimiseks"