Tänasest on lennupiletid saadaval vaid e-piletitena

Tänasest on killuke reisimisega seonduvast asjaajamisest jäädavalt teisiti. Suur enamus maailma reisibüroosid väljastavad nüüdsest lennupileteid vaid e-piletitena ehk elektroonilise piletina ja reisibüroodes trükitud paberpiletid on kadunud jäädavalt. Vaatame küsimus-vastus stiilis üle mõned olulisemad teemad.

Mis kuupäevast kehtib vaid e-piletite kasutamine?
01.06.2008

Kes kogu ettevõtmise taga on?
IATA BSP ehk Rahvusvahelise LennutranspordiAssotsiatsiooni Tasaarveldusbüroo. Praktikas tähendab see kõiki IATA liikmetest lennufirmasid üle maailma, välja arvatud USA lennufirmad, kes USA siseturul kasutavad ARC teenuseid ja ARC jätkab veel paberpiletite kasutamist.

Kas selles süsteemis on erandeid?
Jah ja ei. Kõik reisibüroodes BSP kaudu välja antavad piletid on ainult e-piletid ning need moodustavad ka absoluutse enamuse reisibüroode lennupiletitest. Vaid juhul kui reisibürool on eraldi BSP-väline kokkulepe mõne lennufirmaga, kes veel paberpileteid kasutab, siis on vanamoodsa paberpileti väljaandmine võimalik.

Kuidas e-pilet reisija jaoks välja näeb?
Suure üldistusena võib öelda, et e-pilet on vaid kirje lennufirma andmebaasis. Oma klienditeenindajalt saate e-posti teel broneeringu kinnituse. Lennujaamas lennule registreerimiseks võib teil kaasas olla see broneeringu kinnitus, kuid kindlasti peab olema kaasas pass (Euroopa Liidu sisesel lennul võib olla ka ID-kaart).

Mis saab siis, kui unustasin oma piletikinnituse välja trükkida või kaotasin selle ära?
Nagu eespool kirjutasime, siis e-pileti näol on tegemist on kirjega broneeringusüsteemis (andmebaasis) ja seda saab lennufirma sealt alati üle kontrollida.

Kas uues vaid e-pileti põhises süsteemis võib ka probleeme olla?
Enamustel juhtudel mitte. Reisijate jaoks ei muutu midagi. Vaid mõnedel keerulisematel juhtudel nagu grupipiletid, mitut lennufirmat hõlmavad lennud, mõnda sorti lastepiletid võib olla erisusi, kuid nendele leiab lahenduse teie klienditeendaja.

Kas ma pean oma paberpileti(d) e-piletiks ümber tegema?
Olemasolevaid paberpileteid ei pea e-piletiks ümber muutma. Need kehtivad piletile märgitud tingimustel.

Mis saab siis, kui minul on juba paberpilet(id) olemas, kuid mul on neid vaja neid nüüd muuta?
Pöörduge pileti müünud reisibüroo poole ning klienditeenindajad leiavad lahenduse vastavalt pileti ja lennufirma reeglitele.

Kuidas toimib olemasolevate paberpiletite tagastamine?
Kui soovite reisist loobuda, siis pöörduge pileti müünud reisibüroo poole ning klienditeenindajad leiavad lahenduse vastavalt pileti ja lennufirma reeglitele.

Mis uuendusi veel e-piletiga seondub?
See sõltub Teie valitud reisibüroo ja lennufirma tehnilistest võimalustest, aga näiteks ei pea e-pileti muutmiseks tingimata reisibüroosse kohale tulema, vaid seda saab ka eemalt korraldada. Ning näiteks võib olla võimalik, et lennule registreerimise saate enne kodust väljumist arvuti teel ära teha ning väldite lennujaama järjekordi. Ilmselt mingil hetkel tulevikus on ka teie pardakaart elektrooniline (näiteks SMS-sõnum telefonis või pdf-fail arvutis).

Kas e-piletitest maailmale ka mingit kasu on?
IATA on hinnanud, et elektrooniliste piletite kasutamine säästab loodusele 50000 puud aastas ning vähendab lennufirmade kulusid kuni 3 miljardit dollarit aastas.

Trackbacks

Trackback specific URI for this entry

This link is not meant to be clicked. It contains the trackback URI for this entry. You can use this URI to send ping- & trackbacks from your own blog to this entry. To copy the link, right click and select "Copy Shortcut" in Internet Explorer or "Copy Link Location" in Mozilla.

No Trackbacks

Comments

Display comments as Linear | Threaded

No comments

Add Comment

Enclosing asterisks marks text as bold (*word*), underscore are made via _word_.
Standard emoticons like :-) and ;-) are converted to images.
E-Mail addresses will not be displayed and will only be used for E-Mail notifications.

To prevent automated Bots from commentspamming, please enter the string you see in the image below in the appropriate input box. Your comment will only be submitted if the strings match. Please ensure that your browser supports and accepts cookies, or your comment cannot be verified correctly.
CAPTCHA 1CAPTCHA 2CAPTCHA 3CAPTCHA 4CAPTCHA 5