Lendude peatamine vulkaanilise tuhapilve tõttu - reisikorraldajate teave

Seoses Islandi vulkaanipurske tagajärjel tekkinud tuhapilve jätkuva püsimisega Eesti ja Euroopa kohal, ei ole teada Tallinna Lennujaamast ja sihtriikidest väljuvate lendude jätkumine ning lendude teenindamiseks vajalike õhukoridoride avanemine.

Reisikorraldajad Novatours, Teztour, Domina Travel ja Horizontravel on Islandil toimuva vulkaanipurske põhjustatud tuhapilve ja sellest tingitud lennuliikluse seiskumise kui vääramatu jõu tagajärjel rakendanud reisilepingust lahtiütlemist vastavalt võlaõigusseadus (edaspidi VÕS) § 879 lg 1.

Vääramatu jõu tõttu reisilepingu ülesütlemisel on reisijal õigus reisitasu tagastamisele. Reisitasust on maha arvutatud mõistlik hüvitis osutatud või reisi lõpetamiseks veel osutatavate reisiteenuste eest. Osutatud reisiteenuseks on üldjuhul bürookulud reisi ettevalmistamiseks, viisa jmt ning selline kulu täpsustatakse igakordselt vastava reisikorraldaja poolt.

Võlaõigusseaduse § 879 lg 3 täpsustab, et lepingu ülesütlemisel vääramatu jõu tõttu kannavad lepingupooled reisija tagasireisiga seotud lisakulud võrdsetes osades. Muud lepingu ülesütlemisest tekkivad lisakulud kannab kumbki lepingupool ise. Reisikorraldajal on kohustus tagada reisijatele samaväärne tagasireis. Juhul, kui tagasireisi opereerimisel ei teki lisakulutusi, on tagasireis reisijatele tasuta. Kui samaväärse ning mõistliku tagasireisi korraldamisel tekivad lisakulud, kannavad reisija ja reisikorraldaja võlaõigusseaduse § 879 lg 3 alusel sellega seoses tekkivad lisakulutused võrdsetes osades. Muud ülesütlemisest tekkivad lisakulud, sealhulgas majutuse, toitlustuse jmt kulud kannab reisija

Välismaal kojusõitu ootavad puhkusereisijad saavad infot kohapealsete esindajate käest ja vastava reisikorraldaja kodulehelt.
Eestis väljalendu ootavad reisijad saavad operatiivset infot tallinna Lennujaama kodulehelt, Reisikorraldaja kodulehelt või oma klienditeenindaja käest.
NOVATOURS - Teave veebis

Kõikidele Sharm el Sheikhis ja Hurghadas olevatele klientidele on garanteeritud majutus, hommiku- ja õhtusöök kuni 21. aprillini asendushotellidesse Novatoursi kulul. Eeldades, et tagasilennu opereerimisel ei teki Novatoursil lisakuulutusi, on tagasilend reisijatele tasuta.

Novatoursi valvetelefon: 56 566 500

Reedel (16.04) väljuma pidanud Novatoursi reis Sharm El Sheikhi ja laupäevane Hurghada (17.04) reis on edasi lükatud. Novatours plaanib välja lennata esimesel võimalusel ja sellest teavitatakse reisijaid aegsasti.
Reisijatel on võimalik reisist loobuda ( rakendatakse VÕS § 879 Lg 1)

Novatours kordab samas juba varasemalt öeldut, et juhul, kui reisijad soostuvad väljalennu hilinemisega, hüvitab Novatours hotellimajutuse maksumuse võrdeliselt reisipäevade vähenemisega.

TEZTOUR - Teave veebis

Teisipäeva, 20.04 Antalya ja neljapäeva, 22.04 Tenerife lennu kohta antakse informatsiooni esimesel võimalusel.

Informatsioon tühistatud 17.04 lennu Tallinn-Hurghada-Tallinn (ELC4367/ELC4368) ja 18.04 lennu Tallinn-Sharm El Sheikh-Tallinn (ELC4263/ELC4264 Eestis lendu ootavatele reisijatele:

Eestis lendu ootavatel klientidel ja reisikorraldajal õigus sõlmitud reisileping üles öelda (VÕS § 879 lg 1). NB! Reisilepingu ülesütlemiseks pöörduge avaldusega palun oma reisibüroo poole!

Informatsioon välisriigis viibivatele reisijatele:

TEZ Tour hindab kõrgelt oma reisijaid ning selles ebameeldivas olukorras võimaldab TEZ Tour enda kulul reisijale majutuse kaheks järgnevaks ööks. Käesoleval hetkel on Hurghadas asuvad turistid majutatud hotelli Lillyland. Kuna Sharm El Sheikhis on hotellikohad praktiliselt otsas, majutatakse meie turistid Sharmist 300 km Kairo poole asuvas kuurordis Ras Sudr, hotellis Albatros Amira.

HORIZONTRAVEL - Teave veebis

Horizon Travel võimaldab reisist loobuda rakendades võlaõigusseaduse § 879 Lg 1. Muud lepingu ülesütlemisest tekkivad lisakulud kannab kumbki lepingupool ise. Reisikorraldajal on kohustus tagada reisijatele samaväärne tagasireis. Juhul, kui tagasireisi opereerimisel ei teki lisakulutusi, on tagasireis reisijatele tasuta. Kui samaväärse ning mõistliku tagasireisi korraldamisel tekivad lisakulud, kannavad reisija ja reisikorraldaja võlaõigusseaduse § 879 lg 3 alusel sellega seoses tekkivad lisakulutused võrdsetes osades. Muud ülesütlemisest tekkivad lisakulud, sealhulgas majutuse, toitlustuse jmt kulud kannab reisija. Reisikorraldaja teeb sihtkohas endast oleneva leidmaks reisijatele sobivaimaid lahendusi ning abistamaks majutuse organiseerimisel.

Horizon Traveli valvetelefoni number, kust saab infot on 53450914.


DOMINA TRAVEL

Reisist loobujatele rakendub VÕS § 879.
Reisikorraldaja teeb sihtkohas endast oleneva leidmaks reisijatele sobivaimaid lahendusi ning abistamaks majutuse organiseerimisel. Domina World Travel on kõikidele klientidele pakkunud enda kulul esimese öö majutuse tasuta.

Trackbacks

Trackback specific URI for this entry

This link is not meant to be clicked. It contains the trackback URI for this entry. You can use this URI to send ping- & trackbacks from your own blog to this entry. To copy the link, right click and select "Copy Shortcut" in Internet Explorer or "Copy Link Location" in Mozilla.

No Trackbacks

Comments

Display comments as Linear | Threaded

No comments

Add Comment

Enclosing asterisks marks text as bold (*word*), underscore are made via _word_.
Standard emoticons like :-) and ;-) are converted to images.
E-Mail addresses will not be displayed and will only be used for E-Mail notifications.

To prevent automated Bots from commentspamming, please enter the string you see in the image below in the appropriate input box. Your comment will only be submitted if the strings match. Please ensure that your browser supports and accepts cookies, or your comment cannot be verified correctly.
CAPTCHA 1CAPTCHA 2CAPTCHA 3CAPTCHA 4CAPTCHA 5