Valge liiva ja kristallselge veega paradiis!

Maldiivi Vabariik koosneb 26-st atollist, mille alla kuulub kokku 1193 saart. Saared on ligikaudu 700 km laiusel alal ja nende keskmine kõrgus merepinnast on ca 1 km. Aastaringselt on sooja ca 28°C, novembrist aprillini on soe ja rahulik kliima, maist oktoobrini on tuulisem ja natuke võib sadada vihma. Rahvaarv on ca 395 000 elanikku ja maldiivlased on moslemi usku. Maldiivide pealinn on Male, kus elab ca 150 000 elanikku, kes elavad 2 km2 suurusel saarel ja maailmas kõige tihedamini asustatud saar. Põhiline ekspordi toode on tuunikala, peamine tegevusala on turism. Kohalik valuuta on rufiyaa, kuid kuurortides saab igal pool maksta USD-ga ja EUR-ga ning krediitkaartidega. Väiksematel saartel tuleb siiski ostude eest kohalikus valuutas tasuda. Töönädal algab pühapäevast ja lõpeb neljapäeval. Nädalavahetus on reede ja laupäev. Shopata on võimalik Males, kus on häid kohalikke käsitöö kaupu, suveniire, kuurortides on ainult hotellide väikesed butiigid ja nendes on hinnad kallid. Rahvusvahelised lennud maanduvad Male lennujaamas ning kuuroti/hotelli lennatakse air taxiga ehk vesilennukiga, see on ca 15 inimest max mahutav väikelennuk ning olenevalt, millisele atollile lennatakse, kestab lend ca 20 minutit.
Maldiividele eestlastel viisat vaja ei ole, piiril võidakse küsida rahaliste vahendite olemasolu tõestust, kuid kogemus näitab, et seda ei küsita ja üldiselt läheb sisenemine riiki ladusalt.

Peatusin oma Maldiivide lühireisil South Ari atolli Dhidhoofinolhu saarel Lux Maldives 5* kuurordis. Tegemist on väga luksusliku kuurordiga, kus on olemas beach villad, mis asuvad saarel ning water villad, mis asuvad ookeanis. Üldiselt on water villad kallimad, kuid oleneb beach villast. On ka luksuslikumaid ja kallimaid beach villasid.
Hotelli kodulehekülg: http://luxislandresorts.com/en/maldives/lux-maldives/welcome.aspx
Osad Maldiivide saared ongi nii väikesed, et sinna mahub vaid üks kuurort. Nii ka Dhidhoofinolhu saare puhul. Kuna hotelli territoorium on suur, siis ringi liikumiseks saab kasutada nn. „buggy't“ ehk väikest golfiauto moodi sõidukit.

Mida Maldiividel teha? Peamiselt puhata, nautida kaunist randa ja helesinist merevett. Lisaks on võimalik nautida laevasõitu ookeanis, snorgeldamist, sukeldumist, surfamist. Pakutakse näiteks päikeseloojangu kruiise ja päikeseloojangu kalastusretki, samuti hommikusi kalastusretki ja piknikuvõimalust mõnel muul lähedal asuval saarel.
Võimalus osta ekskursioon saarele Dhigurah, mis asub ka South Ari atollil, kus on mošee, kool, poekesed. Ekskurisoonide hinnad on vahemikus 60-150 USD. Hotellide butiigid on suhteliselt kallid, soodsam ja parem on shopata Males.
Maldiivid on kindlasti sihtkoht paaridele, sobib hästi pulmareisiks, paljud ka abielluvad Maldiividel. Sihtkoht on väga ilus, romantiline ja luksuslik, olemas ilusad valged liivarannad, väga maitsev kohalik söök ja suurepärane kliima, isegi õhtul/öösel saab kleidi ja salliga käia. Abivalmis ja sõbralik hotelli personal.

Maldiivid sobib hästi kombineerimiseks koos Sri Lankaga, et kogeda täiesti erinevat puhkust – Maldiivid on rahulik, lõõgastav puhkuse sihtkoht, kuid Sri Lanka on pigem aktiivne, põnev, täis kaunist ja erinevat loodust. Lend Maldiividelt Sri Lankale kestab ca 1 tund.

Trackbacks

Trackback specific URI for this entry

This link is not meant to be clicked. It contains the trackback URI for this entry. You can use this URI to send ping- & trackbacks from your own blog to this entry. To copy the link, right click and select "Copy Shortcut" in Internet Explorer or "Copy Link Location" in Mozilla.

No Trackbacks

Comments

Display comments as Linear | Threaded

No comments

Add Comment

Enclosing asterisks marks text as bold (*word*), underscore are made via _word_.
Standard emoticons like :-) and ;-) are converted to images.
E-Mail addresses will not be displayed and will only be used for E-Mail notifications.

To prevent automated Bots from commentspamming, please enter the string you see in the image below in the appropriate input box. Your comment will only be submitted if the strings match. Please ensure that your browser supports and accepts cookies, or your comment cannot be verified correctly.
CAPTCHA 1CAPTCHA 2CAPTCHA 3CAPTCHA 4CAPTCHA 5